sklep odzież
 Blog

Blog na temat leczenia pijawkami

Leczenie pijawkami - fakty i mity

Czy to prawda, że pijawki działają przeciwzapalnie i przeciwzakrzepowo? Czy pomagają w gojeniu ran? Czy to możliwe, że pijawki wspomagają proces odchudzania?Czy leczenie pijawek powoduje ból? Warto zmierzyć się z faktami i mitami dotyczącymi hirudoterapii

Czytaj więcej...

Przeciwwskazania dotyczące zabiegu

Niestety, każda metoda posiada swoje ograniczenia. W tym wypadku głównym przeciwwskazaniem są: hemofilia i inne choroby związane z brakiem krzepliwości krwi, także zaawansowana anemia, ciąża oraz okres menstuacji u kobiet. 

Czytaj więcej...

Kiedy warto spróbować zabiegu z użyciem pijawek?

Zawsze warto walczyć o zdrowie. Pijawki wszechstronnie oddziałują na ludzki organizm. Jeżeli jesteśmy w miarę zdrowi, warto wykonać kilka zabiegów w celu oczyszczenia i odmłodzenia organizmu.

Czytaj więcej...

Jak wygląda zabieg przy użyciu pijawek?

Każdy zabieg poprzedza wywiad, w którym określa się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Brany jest pod uwagę stan zdrowia, przyjmowane leki, ewentualne zagrożenia itd.

Czytaj więcej...

Jak pokonać lęk ?

Niestety, pijawki w pierwszym momencie budzą lęk i przerażenie i jest to zupełnie naturalna reakcja. Ja też kiedyś uciekałam na ich widok. Tymczasem, z medycznego punktu widzenia, to mali, lecz wielce skuteczni pomocnicy i jeden z najstarszych "środków medycznych" świata.

Czytaj więcej...

 

Pan A. lat 45 (kierowca TIR-a)

Całe życie ten potężny mężczyzna był okazem zdrowia. Uwielbia szybkie życie, motory, a teraz jeździ pięknym i nowym TIR-em i już czuje się nieco zmęczony. Niby nic nie dolega na poważnie, ale jednak już życie jakby mniej cieszy. Cóż, jedzenie w trasie jest różne. Żołądek wszystko trawi ale wątroba już nie ta! Na razie jest zdrowa, ale robimy oczyszczenie. Pan A jest zdziwiony efektem, jakiś taki lżejszy się robi. Nogi też nie bolą mocno, ale jakoś tak z lekka pobolewają - cóż, nic wielkiego. Wykonujemy więc zabieg na stopy i kolana. Znowu zdziwienie, bo lżej się chodzi po schodach i w nocy nie ma skurczy i mrowienia. Jeszcze jest kręgosłup w okolicy krzyża, niby też zdrowy, ale warto i o niego zadbać. Decyzja - jak trzeba to trzeba. I znów zaskoczenie, bo krzyż jakiś fajny, tańczyć by można, lekko, prościej się siedzi nawet fotel w aucie trzeba podregulować. Jeszcze życiowe przyjemności. Aha - prostata się kłania - ale tu już trzeba więcej zabiegów bo to jest system połączony np. nerki, pęcherz ale też jest super efekt. Pan A. wraca do życia. Humor dopisuje, waga trochę spada. Organizm dostał dawkę oczyszczenia i dobroczynnych hirudozwiązków. Zycie można znów smakować!

Prostata 

Pan S., Wiceprezes wielkiej firmy. Wszystko jest świetnie. Kariera zasłużona ciężką ale owocną pracą. Zdolności i wiedza docenione. Tylko ta prostata żyć nie daje. Super auto mniej cieszy, kiedy trzeba często sie zatrzymywać i szukać toalety. Spotkania służbowe trzeba przerywać, sekretarki też patrzą. Po prostu koszmar niezawiniony bo przecież Pan S. dba o siebie. Żona też nie rozumie. Był już u wielu lekarzy. Koszmar tym gorszy, że Ojciec też miał ten problem i niestety z tego powodu zmarł. Ciężko mi początkowo wytłumaczyć, że trzeba wielu zabiegów. Cały organizm trzeba oczyścić i udrożnić ale co robić. Nie ma wyjścia. Pan S. z czasem zaczyna lubić zabiegi, przecież to nie boli. Trzeba tylko trochę po zabiegu odpocząć i o siebie zadbać. To jest dla "pracocholików" początkowo trudne ale do polubienia. Poprawia się oddawanie moczu tzw. "sik zdobywcy" - pytanie - Pani Hanno! co one w sobie mają, że to tak super działa? Potem stopniowa poprawa dalszych funkcji. Znowu satysfakcja! Może za jakiś czas trzeba będzie jeszcze parę zabiegów ale już bez strachu i z poszerzoną wiedzą o zdrowiu! Poprawa funkcji seksualnych to tylko efekt uboczny ale to nie jest temat do dyskusji! Ciii!!!

Łokieć tenisisty

Młody sportowiec. Gra już w zagranicznych klubach. Całe jego życie to treningi i treningi. Niestety dopada ból. Tzw. łokieć tenisisty. Przeszedł już wiele różnych zabiegów, ale bezskutecznie. Do Szczecina wraca chętnie, bo ma tu rodzinę. Próbujemy zabiegu z pijawkami. Nigdy nie obiecuję cudów, po prostu robię co mogę.  Pijawki działają. Chłopak wraca do treningów. Znowu CUD. Widzę na forach, jak znowu trenuje. Znowu natura górą! Radość!

Bóle kolan

Różne są ich przyczyny. Tzw. reumatyczne czy zwyrodnieniowe. Jest wiele chorób określanych jako reumatyczne. Dolegliwości zwiększa brak ruchu - bo boli - oraz narastająca często otyłość. Pan X., lat 70. Nigdy specjalnie nie chorował. Nie zajmował się sprawami zdrowia. Obecnie pomaga córce w wychowaniu wnuka. Niestety, dziecko ma 6 lat i zespół Downa. Kiedy idą na plac zabaw, chłopiec biega i nie słucha poleceń. Pan X jest przerażony, bo nie nadąża za dzieckiem z powodu bolących kolan a przecież są na ulicy i o wypadek nietrudno. Przykładamy kilkakrotnie pijawki. Kolana wracają do normy. Mija ból i sztywność. Pijawki powodują wytwarzanie nowej mazi stawowej, usuwają stan zapalny oraz tzw.  osteofity. Przywracają prawidłowe krążenie krwi i płynów ustrojowych. Wraca dobry nastrój i radość życia. Po oczyszczeniu wątroby spada 30 kg. Znowu jak bajka. Ale nie do końca. Dowiaduję się, że dokładni Niemcy policzyli, że zabiegi kolan to w ich kraju statystycznie najpopularniejsze zabiegi terapii pijawkami. Więc to nie jest przypadek, po prostu tak się dzieje w przypadku hirudoterapii prawidłowo stosowanej .

Uniwersalność  Hirudoterapii

Najciekawsze opinie :

Jak pisze J. Kuplewska: W wydzielinie gruczołów ślinowych pijawki zawarte są substancje, które pozwalają poprawić krążenie w patologicznie zwężonych naczyniach co prowadzi do zwiększenia dopływu tlenu i polepszenia odpływu z patologicznego ogniska, tym samym wpływa na przyczyny rozwoju choroby takie jak niedokrwienie i niedotlenienie tkanek. Jednocześnie mechanizm niwelowania zaburzeń mikrocyrkulacji jest w pełni fizjologiczny i nie wywołuje efektów ubocznych, występujących przy zastosowaniu wielu leków syntetycznych. Reakcje utleniania wracają do normy, ilość odpadów i toksyn zmniejsza się. "Błędny krąg" zostaje przerwany.

T. Sawyer: W arsenale współczesnej medycyny nie ma środka dorównującego pijawce.

Pijawki są "MERCEDESEM" wśród leków. Zawierają około 300 związków leczniczych, nie wszystkie jeszcze są zidentyfikowane ale nie ma wśród nich substancji szkodliwych. Nawet drobne nakłucie skóry ma idealny kształt logo mercedesa.

 

 

 

Opis przypadku

Pani A., lat 69. Stopa cukrzycowa, miażdżyca, otyłość. Stopa i podudzie sinoczarne. Od wielu lat leczona. Mąż, który woził ją do lekarzy ostatnio zwątpił, że to ma jakikolwiek sens - tym bardziej, że Pani Doktor powiedziała, że nie ma już dla niej innych propozycji oprócz amputacji kończyny. Kobieta prawie nie może samodzielnie chodzić. Stopa jest czarna, opuchnięta, wiele niegojących się ran, smarowana maściami, niestety bez poprawy. Pani A. ledwo wchodzi na pierwsze piętro. Pamięta z dzieciństwa, że dawniej używano pijawek. Niestety, nic więcej na ten temat nie wie. Przychodzi do mnie bez większych oczekiwań. Ja też nie chcę obiecywać w ciemno. Robię zabieg według uniwersalnych zasad. Określam procedurę i tłumaczę, jak postępować z opatrunkami. Po pierwszym zabiegu stopa zmniejsza opuchliznę i czarna skóra powoli staje się różowa. Centymetr po centymetrze, w miarę kolejnych zabiegów, kolor stopy normalnieje. Ustępują czarne zastoje krwi pod skórą. Znacząco zmniejsza się ból. Kobieta powoli zdrowieje. Robimy też zabieg oczyszczenia wątroby oraz nerek. Waga spada po kilku miesiącach o 17 kg. To wszystko brzmi jak piękna bajka, ale jest rzeczywistością, tylko musimy sobie przypomnieć, jak potężne są prawa natury i z pokorą je obserwować .

Dzisiaj Pani A. wie, że musi się zdrowo odżywiać, trochę ruszać i dbać o siebie. Kiedy się kilka miesięcy zaniedbuje musimy procedurę powtórzyć ale już świadomie i bez strachu.