sklep odzież
 UsługiOdchudzanie

Leczenie pijawkami a odchudzanie

Na terapię trafiają często osoby, które z niewiadomych powodów nie mogą schudnąć mimo stosowania rozmaitych diet. Jeżeli  waga uporczywie wzrasta, a wysiłki nie przynoszą rezultatu, należy zastanowić się, czy przemiana materii w naszym organizmie przebiega prawidłowo.

Za te wszystkie procesy odpowiada niestety wątroba i jej nieefektywna praca. Organ ten staje się często otłuszczony co nie sprzyja jego prawidłowemu funkcjonowaniu. Trzeba pamiętać, że wątroba jest największym narządem całego organizmu i biologiczną "fabryką" produkującą różnorodne substancje wydzielane do krwi i do przewodu pokarmowego. Bierze udział w następujących procesach:

  • produkcji i magazynowaniu glikogenu (zapasowy wielocukier);
  • utrzymywaniu prawidłowego stężenia  glukozy we krwi (tzw. buforowanie);
  • syntezie, czyli produkcji cholesterolu i lipoprotein (kompleksów tłuszczów i białek);
  • zamianie cukrów i białek na tłuszcze;
  • spalaniu kwasów tłuszczowych.

Bardzo ważną funkcją wątroby jest także produkcja różnych substancji białkowych, a także tworzenie i przemiany niektórych aminokwasów (podstawowa jednostka budulcowa białka) oraz na tworzeniu mocznika z amoniaku produkowanego w trakcie przekształcania aminokwasów w ketokwasy.

Wątroba pełni także funkcję magazynu ustrojowego. Gromadzi glikogen - zapasowy cukier  zapobiegający niedocukrzeniu  w okresach międzyposiłkowych, gromadzi niektóre  witaminy, np. A, D,  B 12,  a także znaczne ilości żelaza. Co ciekawe - zapasy witaminy A wystarczają na okres ok. 2 lat  a witaminy  D i B 12  gromadzone są na okres  jednego roku !

Wątroba jest również głównym narządem odtruwającym  organizm z trucizn a także reguluje pracę hormonów, które z kolei regulują pracę innych narządów. Magazynowanie zapasów krwi to także funkcja wątroby. Podsumowując - wątroba odpowiada za prawidłowy przebieg pięciu tysięcy funkcji życiowych.

Dzięki tak fundamentalnym funkcjom wątroby oraz niezwykle obfitemu zasileniu jej w krew , możliwe staje się natychmiastowe zaopatrzenie w związki produkowane przez pijawki wszystkich narządów i części ciała ludzkiego. Obszar wątroby jest jednym z najważniejszych miejsc przy leczeniu ciężkich schorzeń wewnętrznych, a także wykorzystywany zostaje zawsze przy kompleksowych terapiach profilaktycznych.

U osób zdrowych, że względu na fakt, że wątroba odpowiada za gospodarkę tłuszczową w organiźmie, oczyszczenie tego narządu poprzez przyłożenie pijawek odgrywa fundamentalne znaczenie dla redukcji nadwagi. Oczyszczona i wyregulowana wątroba pełni podstawową rolę dla dobrostanu całego organizmu. Powraca prawidłowa gospodarka tłuszczowa, przez co "gubimy" zbędne kilogramy.

Poprawia się stan ogólny organizmu, a często efektem "ubocznym" kuracji jest właśnie spadek wagi. Często obserwuję np. ustępowanie opuchlizny także na twarzy i odmłodnienie osób korzystających z tego typu zabiegów. W przypadku hirudoterapii odnotowujemy efekty symbiozy organizmu człowieka i pijawek - doskonałą i naturalną harmonię działania przyrody bez szkodliwych efektów ubocznych. Przystawienie pijawek nie jest bolesne, a kiedy minie pierwsze wrażenie strachu, osoby korzystające z zabiegów zaczynają lubić i cenić te małe pożyteczne dzieła natury.

Okazuje się więc, że leczenie pijawkami ma fundamentalne znaczenie dla procesu odchudzania.

(Przy opracowaniu tego tekstu korzystałam m.in. z książki Dra inż. Zygmunta Franciszka Dynowskiego  "Podstawy hirudoterapii" Opole 2007 wyd I.)