sklep odzież
 BlogJak wygląda zabieg przy użyciu pijawek?

Jak wygląda zabieg przy użyciu pijawek?

Każdy zabieg poprzedza wywiad, w którym określa się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Brany jest pod uwagę stan zdrowia, przyjmowane leki, ewentualne zagrożenia itd.


Jeżeli po sprawdzeniu okazuje się, że można zabieg wykonać, przystępujemy do kładzenia pijawek. Zawsze zaczynamy od jednej sztuki i jeżeli wszystko jest idealnie, to sięgamy po następne. W każdej chwili można pijawkę bezboleśnie zdjąć. Pijawka delikatnie wczepia się w zewnętrzną warstwę skóry. Samo ugryzienie prawie nie boli ponieważ jednocześnie wpuszczane są miejscowo substancje znieczulające. To dlatego w czasie kąpieli np. w jeziorach nie czuje się ugryzienia, a dopiero po wyjściu z wody dostrzegamy pijawkę.

Już po pierwszym zabiegu mija "wstręt "do tych stworzeń. Górę bierze radość z uzyskanych efektów, a niektóre hirudozwiązki działają także kojąco na nerwy. Pijawki w trakcie zabiegu pozostają nieruchome w tym samym miejscu. Można czytać lub przeglądać telefon, albo po prostu drzemać. Po zabiegu zakładany jest sterylny opatrunek, który już samodzielnie zmieniamy w domu w miarę potrzeby. Zalecany jest spokój i odpoczynek.


Same pijawki są utylizowane w alkoholu.