sklep odzież
 UsługiOdchudzanie

                        Odchudzanie -korzystamy z dobrodziejstwa  terapii pijawkami.

Często na terapię trafiają osoby, które z niewiadomych powodów nie mogą schudnąć mimo stosowania rozmaitych diet .Jeżeli  waga uporczywie wzrasta  i wysiłki nie przynoszą rezultatu  należy zastanowić się czy przemiana materii w naszym organizmie przebiega prawidłowo.

Za te wszystkie procesy odpowiada niestety wątroba i jej słaba praca. Organ ten jest często otłuszczony co nie sprzyja  jego prawidłowemu funkcjonowaniu. Trzeba pamiętać, że wątroba jest największym narządem całego  organizmu i biologiczną " fabryką"  produkującą  różnorodne substancje wydzielane do krwi i do przewodu pokarmowego. Bierze udział w między innymi :

-produkcji i magazynowaniu glikogenu (zapasowy wielocukier)

-utrzymywaniu prawidłowego  stężenia  glukozy we krwi  (tzw. buforowanie)

-syntezie, czyli produkcji  cholesterolu i lipoprotein  (kompleksów tłuszczów i białek)

-zamianie cukrów  i białek  na tłuszcze

-spalaniu kwasów tłuszczowych

Bardzo ważną funkcją wątroby jest także produkcja  różnych substancji białkowych  a także tworzenie i  przemiany niektórych aminokwasów  (podstawowa jednostka budulcowa białka) oraz na tworzeniu mocznika z amoniaku  produkowanego w trakcie  przekształcania aminokwasów w ketokwasy.

Wątroba pełni także funkcję magazynu ustroju. Gromadzi glikogen - zapasowy cukier  zapobiegający niedocukrzeniu  w okresach międzyposiłkowych, gromadzi niektóre  witaminy np. A, D,  B 12  a także znaczne ilości żelaza.

Co ciekawe - zapasy witaminy  A wystarczają na okres ok. 2 lat  a witaminy  D i B 12  gromadzone są na okres  jednego roku !

Wątroba jest również głównym narządem odtruwającym  organizm z trucizn a także reguluje pracę hormonów,  które z kolei regulują pracę innych narządów.

Magazynowanie zapasów krwi to także funkcja wątroby.

Podsumowując - wątroba odpowiada za prawidłowy przebieg pięciu tysięcy funkcji życiowych .

Dzięki  tak fundamentalnym funkcjom wątroby oraz  niezwykle obfitym zasileniu jej w krew jest ona w stanie  prawie natychmiast  dostarczyć  związki produkowane przez pijawki  do wszystkich narządów i miejsc ciała ludzkiego.

Obszar wątroby jest jednym z najważniejszych miejsc  przy leczeniu ciężkich schorzeń wewnętrznych  a także wykorzystywany jest zawsze przy  kompleksowych terapiach profilaktycznych.

U osób zdrowych, że względu na fakt, że wątroba odpowiada za  gospodarkę tłuszczową  w organizmie oczyszczenie tego narządu poprzez przyłożenie pijawek  ma fundamentalne znaczenie dla redukcji nadwagi.

Oczyszczona i wyregulowana wątroba ma  podstawowe znaczenie dla dobrostanu całego organizmu.

Powraca prawidłowa gospodarka tłuszczowa i  "gubimy" zbędne kilogramy.

Poprawia się stan ogólny organizmu i często efektem ubocznym kuracji jest właśnie  spadek wagi.

Często obserwuję np. ustępowanie opuchlizny także na twarzy i odmłodnienie osób korzystających z tego typu zabiegów.

W przypadku hirudoterapii  obserwujemy efekty symbiozy organizmu człowieka i  pijawek.

Doskonałą i naturalną harmonię działania przyrody bez szkodliwych efektów ubocznych.

Przystawienie pijawek nie jest bolesne, a osoby korzystające z zabiegów kiedy minie pierwsze wrażenie strachu  lubią i cenią te małe pożyteczne dzieła natury.

Przy opracowaniu tego tekstu korzystałam m.in z :

Dr inż.Zygmunt Franciszek Dynowski  "Podstawy hirudoterapii " Opole 2007 wyd I.