sklep odzież
 UsługiMęskie problemy

Hirudotarapia - terapia pijawką lekarską  jest całkowicie naturalną terapią wielu chorób. Substancje gruczołów ślinowych przenikają do organizmu człowieka i wywołują szereg korzystnych zmian na poziomie biochemicznym. Substancje te posiadają właściowości przeciwzakrzepowe, rozszerzające i uszczelniające naczynia krwionośne, przeciwhistaminowe, przeciwbólowe, antybiotyczne  jak również regenerujące skórę i co bardzo ważne regenerujące także komórki nerwowe.                                                                                                                                                                          

Jest to bardzo efektywny i bezbolesny sposób wybawienia się od przewlekłego zapalenia prostaty.

Udowodniono, że przewlekłe zapalenie prostaty jest stosunkowo rzadką chorobą i stanowi ok.10% wśród wszystkich przypadków zapalenia tego narządu.

Naturalne zabiegi hirudoterapii bardzo pomagają w dziedzinie powrotu do zdrowia i pełnej sprawności .

Przeciwzapalne działanie wydzieliny gruczołów ślinowych Hirudo medicinalis-pijawek medycznych na układ moczowo-płciowy spowodowane jest obecnością bdelin A, inhibitorów akrozyny, która odgrywa istotną rolę w powstawaniu procesu zapalnego m.in prostaty i innych części układu moczowo-płciowego.

Ponadto hirudoterapia przynosi  pozytywne efekty w terapii niepłodności kobiet i mężczyzn. Prawdopodobnie związane jest to z hormonami wydzielanymi przez pijawki, takimi jak progesteron, estradiol, testosteron, kortyzol oraz dehydroepiandrosteron.

Pijawki żyją w symbiozie z drobnoustrojem produkującym substancję przeciwbakteryjną -chloromycetynę (chloramfenikol). Z tego powodu stosowane są sytuacjach np. zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, tężcu, meningokokowej posocznicy, zakażeniu Staphylococcus aureus i innych.

Pijawki wytwarzają również hialuronidazę, substancję rozpuszczającą składniki cukrowe ścian komórkowych przetrwalników wielu mikroorganizmów.

Deatabilaza także tu występująca wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

 

 

Kompleksowa pomoc w tak ważnej dziedzinie życia:

 

Najczęściej objawy  obejmują :

-uczucie ciężaru i ucisku

-parcie na mocz, popuszczanie moczu szczególnie nocą

-stany zapalne

-zaburzenia w obiegu krwi i limfy

-długotrwałe stany zastoinowe 

-bóle 

 

Hirudoterapia zawsze:  likwiduje zastoje limfy, poprawia krążenie krwi, poprawia odżywienie tkanek, usuwa stany zapalne, likwiduje ból i dyskomfort. Po zlikwidowaniu tego typu przyczyn objawy cofają się samoistnie.

Po  zabiegach hirudoterapii powraca dobre samopoczucie,organizm młodnieje i na nic Panowie się  nie uskarżają.

 

Najczęściej choroba trwa od wielu lat. Podejście terapii pijawkami medycznymi jest kompleksowe. Podczas kolejnych zabiegów poszczególne elementy ciała zostają w sposób naturalny oczyszczone i zregenerowane.

Przykład terapii obejmuje 7 zabiegów aby delikatnie przywrócić stan zdrowia przy czym na ogół są stosowane małe ilości pijawek  (od 4 do 7 sztuk).

Poszczególne zabiegi należy wykonywać co drugi dzień lub dobrać indywidualnie terminy.

Przebieg hirudoterapii  (przykład):

1.pijawki w okolicy krzyża

2.pijawki w okolicy strefy łonowej, okolice pachwin

3.pijawki w strefie wątrobowej

4.pijawki w strefie nerek i śledziony

5.strefa okołoodbytowa

6.strefa łonowa i pachwin

7.strefa krzyża

 

W stanach wyjątkowo skomplikowanych stosuje się 12 zabiegów zwiększając liczbę stref lokalnych w pobliżu gruczołu krokowego.