sklep odzież
 UsługiMęskie problemy

Hirudotarapia - terapia pijawką lekarską jest całkowicie naturalną terapią wielu chorób. Substancje gruczołów ślinowych przenikają do organizmu człowieka i wywołują szereg korzystnych zmian na poziomie biochemicznym. Substancje te posiadają właściowości przeciwzakrzepowe, rozszerzające i uszczelniające naczynia krwionośne, przeciwhistaminowe, przeciwbólowe, antybiotyczne, jak również regenerujące skórę i - co bardzo ważne - regenerujące komórki nerwowe.                                                                                                                                                                          

Jest to bardzo efektywny i bezbolesny sposób wybawienia się od przewlekłego zapalenia prostaty.

Udowodniono, że przewlekłe zapalenie prostaty jest stosunkowo rzadką chorobą i stanowi ok. 10% wszystkich przypadków zapalenia tego narządu.

Naturalne zabiegi hirudoterapii bardzo pomagają w powrocie zdrowia i pełnej sprawności.

Przeciwzapalne działanie wydzieliny gruczołów ślinowych Hirudo medicinalis - pijawek medycznych na układ moczowo-płciowy spowodowane jest obecnością bdelin A, inhibitorów akrozyny. Ta ostatnia odgrywa istotną rolę w powstawaniu procesu zapalnego m.in prostaty i innych części układu moczowo-płciowego.

Ponadto, hirudoterapia przynosi pozytywne efekty w terapii niepłodności kobiet i mężczyzn. Prawdopodobnie związane jest to z hormonami wydzielanymi przez pijawki, takimi jak progesteron, estradiol, testosteron, kortyzol oraz dehydroepiandrosteron.

Pijawki żyją w symbiozie z drobnoustrojem produkującym substancję przeciwbakteryjną - chloromycetynę (chloramfenikol). Z tego powodu znajdują zastosowanie w sytuacjach np. zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, tężcu, meningokokowej posocznicy, zakażeniu Staphylococcus aureus i innych.

Pijawki wytwarzają również hialuronidazę, substancję rozpuszczającą składniki cukrowe ścian komórkowych przetrwalników wielu mikroorganizmów.

Deatabilaza także tu występująca wykazuje działanie przeciwbakteryjne.

 

 

Kompleksowa pomoc w tak ważnej dziedzinie życia:

 

Najczęstsze objawy obejmują :

- uczucie ciężaru i ucisku,

- parcie na mocz, popuszczanie moczu szczególnie nocą,

- stany zapalne,

- zaburzenia w obiegu krwi i limfy,

- długotrwałe stany zastoinowe, 

- bóle. 

 

Hirudoterapia w każdym wypadku  likwiduje zastoje limfy, poprawia krążenie krwi, poprawia odżywienie tkanek, usuwa stany zapalne, likwiduje ból i dyskomfort. Po zniwelowaniu tego rodzaju przyczyn objawy cofają się samoistnie.

W wyniku zabiegów hirudoterapii powraca dobre samopoczucie, organizm młodnieje, a Panowie nie mają się na co uskarżać.

 

Najczęściej choroba trwa od wielu lat. Podejście terapii pijawkami medycznymi jest kompleksowe. Podczas kolejnych zabiegów poszczególne elementy ciała zostają w sposób naturalny oczyszczone i zregenerowane.

Przykład terapii obejmuje 7 zabiegów, które mają za zadanie delikatnie przywrócić stan zdrowia, przy czym na ogół stosuje się niewielką liczbę pijawek (od 4 do 7 sztuk).

Poszczególne zabiegi należy wykonywać co drugi dzień lub dobrać terminy indywidualnie.

Przebieg hirudoterapii (przykład):

1. pijawki w okolicy krzyża

2. pijawki w okolicy strefy łonowej, okolice pachwin

3. pijawki w strefie wątrobowej

4. pijawki w strefie nerek i śledziony

5. strefa okołoodbytowa

6. strefa łonowa i pachwin

7. strefa krzyża

 

W stanach wyjątkowo skomplikowanych stosuje się 12 zabiegów, zwiększając liczbę stref lokalnych w pobliżu gruczołu krokowego.