sklep odzież
 UsługiLarwoterapia

Larwoterapia - Szczecin

Kluczem do sukcesu jest wielopoziomowe  działanie pozwalające zarówno na precyzyjne usunięcie martwych tkanek, skuteczną walkę z drobnoustrojami opornymi na działanie konwencjonalnej antybiotykoterapii oraz wprowadzenie czynników wzrostu komórek pozwalających na szybkie zabliźnianie się ran.

W metodach konwencjonalnych leczenia najczęściej stosuje się antybiotykoterapię, która staje się coraz mniej skuteczna w związku ze zwiększeniem oporności wielu szczepów bakteryjnych.

Nigdy natomiast nie pojawiają się czynniki stymulujące odtwarzanie się tkanek.

 

 Działanie larwoterapii:

  • precyzyjne usunięcie martwej tkanki,
  • usunięcie bakterii z rany (nawet po poprzedniej nieskutecznej antybiotykoterapii)
  • stymulacja odtwarzania się nowych tkanek

Głównym celem naszej dzialalności jest potrzeba przedstawienia i stosowania nowoczesnej a zarazem bardzo starej metody skutecznej walki z bólem.

Jest to metoda alternatywna, wysoce  skuteczna i potwierdzona naukowo.

Misją naszej pracy jest zapewnienie skuteczności i bezwzględnego bezpieczenstwa osobie poddającej się terapii, dlatego jakość świadczonej usługi jest mottem przewodnim firmy.

 

 

Jako ciekawostkę można zaznaczyć, że np.w Niemczech leki biologiczne stosuje ponad 600 klinik i szpitali, w Wielkiej Brytanii ok.400 klinik i szpitali  natomiast w Polsce jest to nowa metoda i stosuje ją na razie 5 placowek.

Dla rozliczeń z NFZ - larwoterapia jest w ICD jako procedura medyczna - kod 86.28

Prace badawcze w tym zakresie prowadzi m.in Pracownia Biochirurgii przy Collegium Medicum im. L.Rydygiera w Bydgoszczy, przy Uniwerstytecie M.Kopernika w Toruniu.

 

Oferta

Terapia larwami Biofenica jest wysoce skuteczna przy leczeniu  m.in:

  • stopy cukrzycowej
  • odleżyn
  • ran pooperacyjnych
  • owrzodzeń żylnych itd.

Zastosowanie żywych komponentów biologicznych w oparciu o muchówki Phaenicia Sericata skutecznie i szybko likwiduje tkanki martwicze, eliminowane są bakterie z rany -nawet po wcześniej bezskutecznej antybiotykoterapii, redukowany jest nieprzyjemny zapach, zmienia się środowisko zasadowe rany, następuje prawidłowe ziarninowanie, czyli narastanie zdrowego naskórka.

Larwy użyte w opatrunku są sterylne oraz  zabezpieczone  sterylną nanotechnologiczną siatką bez możliwości wydostania się na zewnątrz.

W chwili nakładania są niewidoczne gołym okiem. Po zakończonej terapii są natychmiast utylizowane.

Leczenie następuje poprzez wydzielenie substancji biologicznie czynnych, które wchodzą w reakcję z tkankami rany.