sklep odzież
 Blog

Przeciwwskazania dotyczące zabiegu

Niestety pijawki w pierwszym momencie budzą lęk i przerażenie i jest to zupełnie naturalna reakcja. Ja też kiedyś uciekałam na ich widok. Tymczasem z medycznego punktu widzenia to mali lecz wielce skuteczni pomocnicy i jeden z najstarszych "środków medycznych" świata. Pijawki były stosowane w niemal wszystkich starożytnych kulturach gdzie wiedza była oparta na wielowiekowym doświadczeniu .

Czytaj więcej...

 

 

 

Kiedy warto spróbować zabiegu z użyciem pijawek?

Zawsze warto walczyć o zdrowie .Pijawki mają bardzo wszechstronne działanie na organizm ludzki. Jeżeli jesteśmy w miarę zdrowi warto zrobić kilka zabiegów w celu oczyszczenia i odmłodzenia organizmu.

Czytaj więcej...

 

 

 

Jak wygląda zabieg przy użyciu pijawek?

Każdy zabieg poprzedza wywiad w którym określa się czy może być w ogóle wykonany. Brany jest pod uwagę stan zdrowia , przyjmowane leki, ewentualne przeciwwskazania itd.

Czytaj więcej...

 

 

 

Jak pokonać lęk ?

Niestety pijawki w pierwszym momencie budzą lęk i przerażenie i jest to zupełnie naturalna reakcja. Ja też kiedyś uciekałam na ich widok. Tymczasem z medycznego punktu widzenia  to mali lecz wielce skuteczni pomocnicy i jeden z  najstarszych " środków medycznych " świata.

Czytaj więcej...

 

 

 

Witam na nowej stronie internetowej.

 

Dla ułatwienia przypominam jak wyglądała dotychczasowa:

 

 

 

Pan A. lat 45 (kierowca TIR-a)

Całe życie ten potężny mężczyzna był okazem zdrowia. Uwielbia szybkie życie,  motory a teraz jest na pięknym i nowym aucie TIR i już czuje się nieco zmęczony. Niby nic nie dolega na poważnie ale jednak już życie jakby mniej cieszy. Cóż, jedzenie w trasie jest różne. Żołądek wszystko trawi ale wątroba już nie ta ! Na razie jest zdrowa ale robimy oczyszczenie. Pan A jest zdziwiony efektem, jakiś taki lżejszy się robi. Nogi też nie bolą mocno ale jakoś tak z lekka pobolewają - cóż nic wielkiego. Ale robimy zabieg na stopy i kolana. Znowu zdziwienie bo lżej się chodzi po schodach i w nocy nie ma skurczy i mrowienia. Jeszcze jest kręgosłup w okolicy krzyża, niby też zdrowy ale warto i o niego zadbać. Decyzja - jak trzeba to trzeba. I znów zaskoczenie bo krzyż jakiś fajny, tańczyć by można, lekko, prościej się siedzi nawet fotel w aucie trzeba podregulować. Jeszcze życiowe przyjemności aha - prostata - się kłania - ale tu już trzeba więcej zabiegów bo to jest system połączony np. nerki, pęcherz ale też jest super efekt. Pan A. wraca do życia.  Humor dopisuje, waga trochę spada. Organizm dostał dawkę oczyszczenia i dobroczynnych hirudozwiązków. Zycie można znów smakować!

 

 

 

Prostata 

Pan S. Wice Prezes wielkiej firmy. Wszystko jest świetnie.Kariera zasłużona ciężką ale owocną pracą. Zdolności i wiedza docenione. Tylko ta prostata żyć nie daje. Super auto mniej cieszy kiedy trzeba często sie zatrzymywać i szukać toalety. Spotkania służbowe trzeba przerywać, sekretarki też patrzą. Po prostu koszmar niezawiniony bo przecież Pan S . dba o siebie. Żona też nie rozumie. Był już u wielu lekarzy. Koszmar tym gorszy, że Ojciec też miał ten problem i niestety z tego powodu zmarł. Ciężko mi początkowo wytłumaczyć, że trzeba wielu zabiegów. Cały organizm trzeba oczyścić i udrożnić ale co robić. Nie ma wyjścia. Pan S. z czasem zaczyna lubić zabiegi, przecież to nie boli. Trzeba tylko trochę po zabiegu odpocząć i o siebie zadbać. To jest dla" pracocholików" początkowo trudne ale do polubienia. Poprawia się oddawanie moczu tzw. "sik zdobywcy "- pytanie - Pani Hanno ! co one w sobie mają, że to tak super działa ! Potem stopniowa poprawa dalszych funkcji. Znowu satysfakcja! Może za jakiś czas trzeba będzie jeszcze parę zabiegów ale już bez strachu i z poszerzoną wiedzą o zdrowiu ! Poprawa funkcji seksualnych to tylko efekt uboczny ale to nie jest temat do dyskusji ! Ciii!!!

 

 

 

Łokieć tenisisty

Młody sportowiec. Gra już w zagranicznych klubach. Całe jego życie to treningi i treningi. Niestety dopada ból. Tzw. łokieć tenisisty. Przeszedł już wiele różnych zabiegów ale bezskutecznie. Do Szczecina wraca chętnie bo ma tu rodzinę . Próbujemy zabiegu z pijawkami. Nigdy nie obiecuję cudów, po prostu robię co mogę.  Pijawki działają . Chłopak wraca do treningów. Znowu CUD. Widzęna forach jak znowu trenuje.  Znowu natura górą !Radość!

 

 

 

Bóle kolan

Różne są ich przyczyny. Tzw. reumatyczne czy zwyrodnieniowe. Jest wiele chorób określanych jako : reumatyczne  Dolegliwości zwiększa brak ruchu - bo boli - oraz narastająca często otyłość. Pan X.lat 70. Nigdy specjalnie nie chorował. Nie zajmował się sprawami zdrowia. Obecnie pomaga córce w wychowaniu wnuka. Niestety dziecko ma 6 lat i zespól Downa. Kiedy idą na plac zabaw chłopiec biega i nie słucha poleceń . Pan X jest przerażony bo nie nadąża za dzieckiem z powodu bolących kolan a przecież są na ulicy i o wypadek nietrudno. Przykładamy kilkakrotnie pijawki . Kolana wracają do normy. Mija ból i sztywność. Pijawki powodują wytwarzanie nowej mazi stawowej, usuwają stan zapalny oraz tzw.  osteofity. Przywracają prawidłowe krążenie krwi i płynów ustrojowych. Wraca dobry nastrój i radość życia. Po oczyszczeniu wątroby spada 30 kg. Znowu jak bajka. Ale nie do końca. Dowiaduję się, że dokładni Niemcy policzyli, że zabiegi kolan to w ich kraju statystycznie najpopularniejsze zabiegi terapii pijawkami. Więc to nie jest przypadek po prostu tak się dzieje w przypadku hirudoterapii prawidłowo stosowanej .

 

 

 

Uniwersalność  Hirudoterapii

Najciekawsze opinie :

"Jak pisze J.Kuplewska : W wydzielinie gruczołów ślinowych pijawki zawarte są substancje , które pozwalają poprawić krążenie w patologicznie zwężonych naczyniach co prowadzi do zwiększenia dopływu tlenu i polepszenia odpływu z patologicznego ogniska , tym samym wpływa na przyczyny rozwoju choroby takie jak niedokrwienie i niedotlenienie tkanek . Jednocześnie mechanizm niwelowania zaburzeń mikrocyrkulacji jest w pełni fizjologiczny i nie wywołuje efektów ubocznych, występujących przy zastosowaniu wielu leków syntetycznych. Reakcje utleniania wracają do normy, ilość odpadów i toksyn zmniejsza się. " Błędny krąg " zostaje przerwany.

T.Sawyer : W arsenale współczesnej medycyny nie ma środka dorównującego pijawce.

Pijawki są "MERCEDESEM " wśród leków. Zawierają około 300 związków leczniczych, nie wszystkie jeszcze są zidentyfikowane ale nie ma wśród nich substancji szkodliwych. Nawet drobne nakłucie skóry ma idealny kształt logo mercedesa symbol.

 

 

 

Opis przypadku

Pani A. lat 69 stopa cukrzycowa, miażdżyca, otyłość.Stopa i podudzie sinoczarne. Od wielu lat leczona. Mąż , który woził ją do lekarzy ostatnio zwątpił że to ma jakikolwiek sens - tym bardziej, że Pani Doktor powiedziała, że nie ma już dla niej innych propozycji oprócz amputacji kończyny.  Kobieta prawie nie może samodzielnie chodzić.Stopa jest czarna ,opuchnięta , wiele niegojących się ran, smarowana maściami, niestety bez poprawy. Pani A. ledwo wchodzi na I-sze piętro.Pamięta z dzieciństwa, że dawniej używano pijawek. Niestety nic więcej na ten temat nie wie. Przychodzi do mnie bez większych oczekiwań . Ja też  nie chcę obiecywać w ciemno. Robię zabieg według uniwersalnych zasad. Określam procedurę i tłumaczę jak postępować z opatrunkami. Po pierwszym zabiegu stopa zmniejsza opuchliznę i czarna skóra powoli staje się różowa. Centymetr po centymetrze w miarę kolejnych zabiegów kolor stopy normalnieje .Ustępują czarne zastoje krwi pod skórą. Znacząco zmniejsza się ból. Kobieta powoli zdrowieje. Robimy też zabieg oczyszczenia wątroby oraz nerek. Waga spada po kilku miesiącach o 17 kg w dół. To wszystko brzmi jak piękna bajka ale jest rzeczywistością ,tylko musimy sobie przypomnieć, jak potężne są prawa natury i z pokorą je obserwować .

Dzisiaj Pani A.wie, że musi się zdrowo odżywiać,trochę ruszać i dbać o siebie. Kiedy się kilka miesięcy zaniedbuje musimy procedurę powtórzyć ale już świadomie i bez strachu.